about

astronomy

technology

flying

Nazywam się Stanisław Kozłowski, urodziłem się dnia Juliańskiego 2446355,83 w Poznaniu. W 2008 roku obroniłem pracę dyplomową magisterską pt. Sterownik układu jezdnego modułowego robota mobilnego, kończąc tym samym studia na kierunku Automatyka i Robotyka na wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Rok później skończyłem także studia na kierunku Astronomia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Temat pracy magisterskiej: Timing of Eclipses of Binary Stars from the ASAS Catalog.


W roku 2010 pracowałem jako inżynier w Engineering Design Center, jednostce badawczo-rozwojowej firmy General Electric.


Aktualnie jestem członkiem zespołu Solaris i doktorantem w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika (CAMK) Polskiej Akademii Nauk.


Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół tematyki związanej z Projektem Solaris. Od strony technicznej interesuje mnie integracja sprzętu wchodzącego w skład zrobotyzowanego obserwatorium, sterowanie tym sprzętem, a także systemy zabezpieczeń i awaryjne.


Od strony naukowej zajmuję się chronometrażem zaćmień układów podwójnych i wszystkim co jest związane z tym zagadnieniem: redukcją danych, ich analizą, a także symulacjami. 


Prywatnie interesuję się fotografią, posiadam też licencję turystyczną PPL(A).

o mnie