Piotr Waldemar Sybilski, mgr
Jestem doktorantem w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika (CAMK) w Toruniu. Promotorem mojego doktoratu jest doc. dr hab. Maciej Konacki. CAMK Toruń jest oddziałem CAMK Warszawa, który jest jednostką Polskiej Akademii Nauk. Należę do zespołu zajmującego się problematyką planet, układów podwójncyh i wielokrotnych gwiazd, w którego skład wchodzą (Projekt Solaris):
- Maciej Konacki
- Krzysztof Hełminiak
- Stanisław Kozłowski
- Milena Ratajczak
Główne zagadnienie, którym się aktualnie zajmuję to niekeplerowskie efekty w układach podwójnych. Jest to także temat mojej pracy doktorskiej. Pod tym szerokim pojęciem mieszczą się:
- efekty relatywistyczne,
- efekty pływowe,
- efekt Rossitera McLaughlina,
- precyzyjna fotometria i spektroskopia,
- oraz poszukiwanie planet okołopodwójnych poprzez chronometraż zaćmień.
Zakończony już etap pracy obejmował symulacje numeryczne, analityczne przybliżenia oraz przygotowanie optymalnego planu obserwacyjnego wybranych celów. Aktualnie prowadzę kampanię obserwacyjną badającą wybrane efekty niekeplerowskie oraz zajmuję się uruchomieniem sieci robotycznych, 0.5 m teleskopów - Projekt Solaris. Interesują mnie także zaawansowane metody analizy, selekcji i modelowania danych. Ponadto zajmuję się opracowywaniem oprogramowania do rejestracji, analizy i wizualizacji zmiennych psychofizjologicznych (BYWAR). Od września 2011 jestem także prezesem Sybilla Technologies Sp. z o.o., firmy zajmującej się tworzeniem i wdrażaniem eskeprckiego oprogramowania (SYBILLA).